Bir Işıktır TTK

    Bir kandil yandı milletin kimliğine, karanlığa itilmeye çalışılan o şanlı maziye bir ışık vurdu deha Mustafa Kemal Atatürk’ün eliyle o şanlı tarihte. 15 Nisan 1931’de.
    Bir milletin yegane varlığı; ele geçireceği daha doğru ifade etmek gerekirse kazanacağı her şeyin orantılı olarak değer aldığı bir kaynak vardır “Tarih”.  her siyaset adamı ve yönetici kişiliği bu gerçeğin farkındadır. Bunun için savaşmanın ağır kayıpları yerine en ağırıyla günümüzde olmakla birlikte başlangıç itibariyle günümüzden daha da geride başlamış olan bu manipüle ve yanlış kaynaklarla yanlış bilgiler sunulup benlik kargaşası yaratma fiiliyatına başvurulur. Bunun şu an günümüzde her ne kadar etkisini neslin çok ufak bir kitlesinde hissetsek de hala tarih okuyan hala milli değer ve duygularına sahip bireylerin bulunması işte bu adıma borçludur. TTK’nin açılması. huzurlarınızda yaptığı bu devrim ile bir milletin tarihini korumasına ve parçalanmamasına en büyük katkıyı sağlamış ulu öndere sonsuz teşekkürlerimi saygıyla sunmayı kendime borç biliyorum.

     İleri gidebilmek için bir ayağınızın bir müddet diğer ayağınızdan geride kalması gerekir. Geride kalan ayağın bastığı noktadan şüphesi var ise diğer ayakta geriye yönelir. Bizim aklımızda TTK gibi bir yapı sayesinde bir süre geride bıraktığımız ayağımızdan, ayağımızın destek aldığı noktadan şüphe söz konusu değildir. Kimliğimize sımsıkı sarılmakta Orta Asya da bir dönem maruz kalınmış mankurtlaştırma saldırılarının modern versiyonu olan benlik kargaşası karşısında en büyük silahla, tarihle yol almaktayız. İleri atılan her adımın arkasına onuru yüksek bir tarih bırakmaktayız.

   Sağlam ve gerilemesi söz konusu olmayan adımlar yüksek değerler içeren kültürün ürünü olan tarihin araştırmacı ve tarafsız kurumlar tarafından yayınlanması ve yayımlanması devamında oluşmuş bu ürüne büyük bir bağlılık olduğunda atılabilir. 

   Unutmayın tek varlığımız tarihimiz ve bu varlığı yok etmek isteyenlerle  göğüs göğseyiz.  Bizim gücümüz sayfalara sığmayan destandır. Korkmak bize düşmez galibiyet tarih konusunda bir şeyler yazılıp okundukça haktır.

    

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s