En Çok Bir Olmaktı Aşk 

​   Gecenin gökyüzünü süsleyen yıldızlarla yarin hayalini çizmektir sonsuz karanlığa aşk. Dünyanın karanlığına aydınlık katmaktır, sessizce pencerenin kenarına oturup uzaklara dalmaktır. Esen rüzgarda yarin hayali ve kokusunu bulup ellere pranga yapmaktır aşk.

     Hep bizim kalp olarak kabul ettiğimiz o sembolik şeklin anlamını düşündüm.(💗) Neydi ki bu sembolün anlamı? Neden böyle kabul edildi de neden dikdörtgen veya  daha farklı bir şekil değildi? Bir soru olunca aklınızda bilirsiniz hiçbir iş tat vermez hatta bilinç olmaz. Odaklanma faaliyeti tamamlanmaz,tamamlanamaz. Dalgınca geçirilen saatlerin ardından kaybolunmuş sokaklarımda attığım çığlıklarımdan sonra bir suret eklendi gökyüzüme, yıldızlarla hayalini çizdiğim bir suret eklendi. Yine aklımda aynı soruyla otururken yanında ellerinden tuttuğum anda buldum cevabı. Bu sembol demekti ki her insanda bulunan biyolojik kalp bir çift olarak yan yana konulduğunda 💚kalp olmaktaydı yani aslında her insan birer kalbin yarısıydı.

       Ve aşk en çok onla bir olmaktı yarımken bu hapsedilmiş bendende kalbi oluşturmaktı. El ele mahkumluktan özgürlüğe koşmaktı.

  

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s