Yegane Yol “Nutuk”

​     Her bir iline prangalar vurulmuş; en güzel kentlerinde en kötülerin attığı adımlarla ileriye gittiği sanılmış. Bağnazlığın en üst seviyesine, halkı susturma evresine ulaşmış devlet denilesi güç bir  çukuru güneşin aydınlığına kavuşmasını sağlamış bir lider.

      Binlerce insanın gönlünde ve gönlümüzde taht kurmuş bir önder. Hayatını milletin onur ve şerefine adamış gerçek bir kahramanın, dehanın, MUSTAFA KEMAL ATAÜRK’ün kaleme aldığı eser; NUTUK(SÖYLEV). Her Türk evladının okumasını borç bilmesi gereken şahane eser. Buhran zamanlarında, içinden çıkılamayacak olaylarla baş başa kalındığında ve kitlelerin elinden düşünme yetisinin alındığı fark edilmeye başlandıkça başvurulması gereken tek yol. Okunulduğu takdirde okura zaman değerlendirmesi, milli bilinç, tarih bilinci ve Cumhuriyetçi ruhu kazandıracak. Basit kitaplar gibi bireysel fayda sağlamakla kalmayıp devletin ve milletin refaha ulaşmasını sağlayacak en güzel eser.

     Türkiye Cumhuriyetinin Türk evlatları olarak milli benliğimizin korunması ve istiklal davası uğruna yere düşmüş canlar gibi her daim aynı uğurda verilecek canların olması için altının çizile çizile okunacağı yegane kitap NUTUK.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s